winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2020-2021

DSC 00341 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie, uśmiechnięci, wypoczęci, opaleni, wrócili do szkoły. Uroczystość, która miała miejsce w sali gimnastycznej, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, zaśpiewania hymnu państwowego oraz przemówienia pani Wicedyrektor.

mlegitymacja 400Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.

covidCzas pandemii i nauki zdalnej wymusił długotrwałą izolację. Młodzież, pozbawiona możliwości kontaktów z rówieśnikami, często czuła się zagubiona w tej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi, którzy nie zawsze potrafili się odnaleźć w nowej sytuacji, tarnowska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przygotowała program profilaktyczno-edukacyjny, którego beneficjentami byli uczniowie klas VII i VIII  szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego programu w lutym br.

instaling certyfikat 15 edycjaJak co roku chętni uczniowie z klas I-III pracowali z programem Instaling. Jest to ogólnopolska darmowa aplikacja do nauki i wzbogacenia oraz utrwalenia słownictwa. W programie liczy się systematyczność. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy powtarzać słówka codziennie, co zajmuje 5-10 minut. W klasach pierwszych nauczyciel przydziela początkowo 5 słówek, z czasem ta liczba rośnie do około 20.

plakatnpDoskonale wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu, jest kosztowne, powoduje nieświeży oddech, wywołuje wiele groźnych chorób.

A pasowanie 2Pasowanie na ucznia to uroczystość, która zazwyczaj ma miejsce w październiku, kiedy pierwszoklasiści znają się nawzajem, orientują się w rozkładzie budynku szkolnego i czują się uczniami.

ognisko 5a (3)14 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią, p. D. Wojciechowską, udali się spacerkiem na camping „Pod Jabłoniami” przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie. Pogoda w tym dniu była prawdziwie letnia, więc sprzyjała zabawom i relaksowi na powietrzu.

wolontariat 9„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz to przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Podsumowanie działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu

„Nie jesteś sam”

Czas pandemii, obostrzeń oraz nauki zdalnej spowodował, że nie zawsze mogliśmy pomagać innym czy wspierać potrzebujących. Przed Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła przyłączyła się do akcji pod hasłem: „Nie jesteś sam”, organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Zebrane paczki zostały przekazane Pani Beacie Tylutkiej - mamie naszych absolwentów, ucznia naszej szkoły oraz inicjatorce akcji.

Wszystkim zaangażowanym uczniom, wolontariuszom oraz rodzicom z całego serca dziękujemy za otwartość, empatię i przygotowaniu paczek dla najbardziej potrzebujących.

  • „Wkręć się w pomaganie”

W drugim półroczu nauki nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki „Wkręć się w pomaganie”. Zbieraliśmy plastikowe zakrętki PET, które w ostatni tygodniu nauki zostały przekazane Pani Agnieszce Wrażeń, mamie chorej dziewczynki. Otrzymane fundusze pozwolą małej Zuzi wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym.

Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej oraz ich rodzinom za zaangażowanie w akcję.

  • „Pomoc zwierzętom”

W miesiącu maju i czerwcu z inicjatywy przewodniczącego szkoły, Wojciecha Procyka, została zorganizowana akcja „Pomoc zwierzętom” na rzecz tarnowskiego Azylu. Zbierano najbardziej potrzebne rzeczy: metalowe miski, piszczące zabawki oraz suchą karmę. Oczywiście i tym razem uczniowie naszej szkoły oraz wolontariusze nie zawiedli i chętnie włączyli się w zbiórkę. Po zakończonej akcji przygotowane paczki zostały przekazane tarnowskiemu Azylowi. Dziękujemy wszystkim, którzy nie byli obojętni na los zwierząt.

  • „Wielka Zbiórka Prezentów dla Dzieci z Domów Dziecka”

W miesiącu czerwcu Szkolne Klubu Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski włączyli się w akcję „Wielka Zbiórka Prezentów dla Dzieci z Domów Dziecka” organizowaną przez PB Dental Gabinet Dentystyczny. Zbiórka miała celu zebranie paczek z zabawkami, odzieżą, kosmetykami, środkami czystości, książkami, przyborami szkolnymi oraz słodyczami dla dzieci z domów dziecka. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w pomoc małym wychowankom domów dziecka. Każdy mógł złożyć swoją cegiełkę. Po zakończonej zbiórce wszystkie paczki zostały przekazanie Pani Agnieszce Grzesik–Klucznik. Dziękujemy naszym wolontariuszom oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie z przeprowadzoną akcję.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom, uczniom i ich rodzinom, nauczycielom za wspieranie wszystkich naszych akcji w ciągu całego roku szkolnego 2020/2021. Wasza praca była ogromnym wsparciem dla naszej społeczności lokalnej. Dziękujemy za okazaną pomoc, dobre słowo oraz każdy, nawet najdrobniejszy gest. Pozwolimy sobie przytoczyć wypowiedź jednego z naszych wolontariuszy: Wojtka Procyka z klasy 8b:

„Praca jako wolontariusz w Szkole Podstawowej nr 15 w Tarnowie była dla mnie okazją zaobserwowania, jak wygląda organizacja i przebieg różnego rodzaju zbiórek i wydarzeń, począwszy od pomysłu, poprzez realizację, aż do finalnego etapu. Dzięki temu miałem możliwość sprawdzenia siebie w nowych dla mnie sytuacjach i wyzwaniach oraz przekonania się, że wokół nas jest wiele osób, które zasługują na bezinteresowną pomoc. Dzięki temu też wiem, że organizacja akcji charytatywnej nie jest wcale taka trudna. To było dla mnie niesamowite przeżycie!”.

Dziękujemy raz jeszcze i liczymy na waszą współpracę w nowym roku szkolnym.

Życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia!

wkacje bezpiecznePogody i wakacyjnego luzu. Niech ten czas będzie dla Was pełen radości i odpoczynku, ale i  bezpieczny. Regenerujcie siły i dbajcie o siebie. Widzimy się we wrześniu!

Bezpieczne wakacje _ 2021 by jolanta.baca on Genially

                                                                        

DSC 0232W środę 23 czerwca Samorząd Uczniowski podsumował Konkurs Ekologiczny, w którym nie zabrakło akcentu charytatywnego. Uczniowie z klas 1-8 zbierali nakrętki oraz baterie. Cel tej zbiórki był szczytny, ponieważ chcieli pomóc chorej Mai, jak również promować postawy ekologiczne oraz empatię wśród uczniów. Wszystkie klasy były mocno zaangażowane w ww. akcje.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA