winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2020-2021

Pomagam bo chce 1Każdy z nas czeka na moment, kiedy czas pandemii będzie tylko wspomnieniem. Niestety, nie wiadomo, kiedy nadejdzie ten moment, aby móc zapomnieć o obecnej sytuacji. Nadal wiele osób boi się życie swoje oraz najbliższych. Mimo to każdy żyje nadzieją, że niebawem wszystko wróci do normy. Zanim jednak to się stanie, zostańmy Mikołajami. Okażmy serce, solidarność, wsparcie, zrozumienie. Przecież zawsze po burzy wschodzi słońce.

20201023 090028W dniach 19-23 października 2020 r. w naszej szkole, w klasach 1-3, zorganizowano szereg działań w ramach Tygodnia Uczniowskiej Supermocy. Projekt miał na celu uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie samooceny, kreowanie pozytywnego wizerunku. Podczas zabaw i gier uczniowie dowiedzieli się, co jest ich mocną stroną, jakie mają cechy charakteru, co potrafią i lubią robić, co przychodzi im z łatwością, co sprawia im radość i daje satysfakcję.

3Zapewne Peter Reynolds, pisząc swoją książkę "The Dot" (Kropka), nie domyślał się nawet, że wywoła ona tak wielkie pozytywne zamieszanie. W jego opowiadaniu tytułowa kropka zmieniła świat małej Vashti. To dzięki niej dziewczynka uwierzyła w siebie. Ta sama kropka z książki stała się inspiracją do zorganizowania akcji o światowym zasięgu.

dzien glosnego 9Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć; uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko!

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA