Program profilaktyczno-edukacyjny „COVID-owy świat. Zdrowie psychiczne młodzieży”

covidCzas pandemii i nauki zdalnej wymusił długotrwałą izolację. Młodzież, pozbawiona możliwości kontaktów z rówieśnikami, często czuła się zagubiona w tej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi, którzy nie zawsze potrafili się odnaleźć w nowej sytuacji, tarnowska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przygotowała program profilaktyczno-edukacyjny, którego beneficjentami byli uczniowie klas VII i VIII  szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego programu w lutym br.

Piętnastka pracuje z programem Instaling

instaling certyfikat 15 edycjaJak co roku chętni uczniowie z klas I-III pracowali z programem Instaling. Jest to ogólnopolska darmowa aplikacja do nauki i wzbogacenia oraz utrwalenia słownictwa. W programie liczy się systematyczność. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy powtarzać słówka codziennie, co zajmuje 5-10 minut. W klasach pierwszych nauczyciel przydziela początkowo 5 słówek, z czasem ta liczba rośnie do około 20.

Nie pal przy mnie, proszę!

plakatnpDoskonale wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu, jest kosztowne, powoduje nieświeży oddech, wywołuje wiele groźnych chorób.

Pasowanie na Ucznia

A pasowanie 2Pasowanie na ucznia to uroczystość, która zazwyczaj ma miejsce w październiku, kiedy pierwszoklasiści znają się nawzajem, orientują się w rozkładzie budynku szkolnego i czują się uczniami.

Ognisko klasy 5a

ognisko 5a (3)14 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią, p. D. Wojciechowską, udali się spacerkiem na camping „Pod Jabłoniami” przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie. Pogoda w tym dniu była prawdziwie letnia, więc sprzyjała zabawom i relaksowi na powietrzu.