Uczniowie klasy 5c na wycieczce w Szczawnicy

W słoneczny majowy poniedziałek 29 maja piątoklasiści pod opieką wychowawczyni, pani Anity Jasiewicz- Łabędź oraz pani Lucyny Szepielak-Wiatr uczestniczyli w wycieczce w góry.

Najpierw był spacer po Szczawnicy – urokliwym miasteczku położonym na granicy Pienin i Beskidu Sądeckiego, w dolinie Grajcarka będącego prawym dopływem Dunajca. Pobyt w tym najpiękniej usytuowanym mieście w Polsce dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika dzieci poznały historię miasteczka, zwiedziły Pijalnię Wód Leczniczych, gdzie miały okazję sprawdzić, jak smakuje woda mineralna o szerokim spektrum właściwości . Każdy uczestnik wycieczki zakupił w Szczawnicy  jakiś drobiazg na pamiątkę.

Następnie młodzi turyści dziarsko pokonali trasę prowadzącą przez malowniczy Wąwóz Homole, zachwycając się widokami. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziły pasące się na łąkach owce.

Niecodzienną atrakcją okazał się rejs widokowy po Jeziorze Czorsztyńskim. Z pokładu statku „Harnaś” można było podziwiać zarówno zabytki architektury, jak i przyrody. Uczniowie zobaczyli m.in. zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, zaporę wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki oraz Pieniński Park Narodowy.

Po takiej ilości wrażeń wszyscy mieli ochotę na lody, które w tak pięknym otoczeniu smakowały wyśmienicie.

Powrót do Tarnowa upłynął w miłej atmosferze. Dzieci dzieliły się wspomnieniami, oglądały wykonane przez siebie zdjęcia i zakupione pamiątki.

Wycieczka była niezwykłą lekcją przyrody, geografii i patriotyzmu, gdyż uczniowie poznali piękne zakątki naszego kraju.

Uczniowie klasy 5c na wycieczce w Szczawnicy