winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0280Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Taka forma lektury ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.

Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród bibliotekarzy, aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt.

Z tej okazji i w naszej szkolnej bibliotece zorganizowana została akcja głośnego czytania przez uczniów i dla uczniów klas 1-3. Chętnych było wielu. Dzieci przyniosły z domu własne książeczki lub korzystały z zasobów biblioteki. Do akcji włączyli się również nauczyciele. Każdy mógł zaprezentować swoją ulubioną lekturę. Występy każdego ochotnika nagradzane były przez widownię gromkimi brawami.

(Wszystkie zdjęcia z akcji dostępne są na Facebooku biblioteki: Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 15 w Tarnowie

https://www.facebook.com/Biblioteka-Szko%C5%82y-Podstawowej-Nr-15-w-Tarnowie-358454790987099/?fref=ts - – zachęcamy do polubienia)

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA