winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190916 08383116 września 2019 r. klasy I – III włączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Było to święto dziecięcej kreatywności, zabawy, rozwijania talentów oraz budowania poczucia własnej wartości. Motywem przewodnim tego dnia była oczywiście kropka. The Dot Day to święto zainspirowane książką „The Dot” Petera H. Reynoldsa.

Wszystkich zaciekawiła opowieść o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat dziewczynki o imieniu Vasthi. Nauczycielka doceniła małą kropkę narysowaną przez dziewczynkę i pomogła jej odkryć potencjał oraz obudzić w niej kreatywność. Dzięki małej kropce dziewczynka uwierzyła w siebie i odkryła wspaniały świat kolorów. Historia ta, krótki film na You Tube oraz piosenka „Kropka to dopiero początek” zapoczątkowały w klasach dyskusję na temat ukrytych zdolności, które drzemią w każdym i czekają na odkrycie. Dzieci dostrzegły także, że same mogą pomagać i inspirować innych. Uczniowie zauważyli kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że towarzyszą nam w życiu codziennym. Są na ubraniu, piłce czy na opalonej buzi. Na bazie kropek dzieci tworzyły pomysłowe i barwne prace plastyczne. Powstały obrazy „Kropka w kropce”, wspólna, duża mozaika - uczniowie kolorowali i ozdabiali fragmenty, a potem łączyli kropki w całość, rysowali kredą na klasowych tablicach, ozdabiali plac wokół szkoły kredowymi kropkami.

Międzynarodowy Dzień Kropki to wyjątkowa chwila, ważna dla wszystkich dzieci i dorosłych, dlatego w obchody tego dnia włączyły się także świetlica i biblioteka szkolna, proponując swoim podopiecznym zabawy, pozwalające odkryć ukryte dotąd talenty.

Ten dzień wzmacniania wiary we własne siły na stałe wpisał się w kalendarz imprez w naszej szkole. Wiemy, że za rok nauczyciele znów zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania talentów drzemiących w każdym z nich.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA