winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

2019 09 25 2425. 09.2019 r. w naszej szkole odbyły się krótkie zajęcia z robotyki. Przedstawiciele firmy „Świat Robotyki” zaprezentowali uczniom interaktywne konstrukcje, roboty i mechanizmy z wykorzystaniem różnego typu zestawów edukacyjnych np. zestawu LEGO. Pokazali, że naukę można połączyć z zabawą i odkrywać tajniki elektroniki, grafiki, projektowania i druku 3D.

Poprzez ciekawe doświadczenia uczniowie mogli poznać zjawiska i procesy zachodzące w programach i systemach mechanicznych, nauczyć się cennych umiejętności, które w przyszłości   mogą zaowocować pracą w zawodach techniczno – informatycznych lub poprawić znacznie zdolność logicznego myślenia i kreatywność, będące kluczowymi kompetencjami w XXI wieku. Uczniowie aktywnie i z ogromnym zainteresowaniem oglądali przygotowane pokazy, byli całkowicie pochłonięci zabawą. Po skończonym pokazie stwierdzili, że robotyka to niezwykle interesująca dziedzina wiedzy.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA