winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 1640We wtorek 20 marca uczniowie wszystkich klas czwartych wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyprawy do królewskiego grodu było zwiedzanie miasta i wizyta w teatrze Groteska. Uczniowie klas 4a i 4c przed spektaklem odwiedzili jedną z największych papugarni "Papuga House" działającą w tej części Polski. Mieli okazję zobaczyć tam wspaniałe okazy papug, podziwiali ich wielobarwne upierzenie a także wiele dowiedzieli się o życiu tych pięknych ptaków. Czwartoklasiści spotkali różne gatunki oswojonych papug, które nie tylko mogli z bliska zobaczyć i dotknąć ale i nakarmić, a czasem nawet zamienić z nimi kilka słów.

 Natomiast uczniowie klas 4b i 4d odbyli ciekawy spacer po Krakowie, podczas którego dowiedzieli się m.in., gdzie znajdują się główne budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice, kościół Mariacki. W Sukiennicach niektórzy zakupili pamiątki, a o godzinie 11.00 wszyscy zebrali się pod pomnikiem Adama Mickiewicza i, patrząc na wieże kościoła Mariackiego, wysłuchali hejnału i poznali jego historię. Nauczycielka historii, pani Barbara Hońdo bardzo ciekawie opowiadała o ważnych wydarzeniach z przeszłości, jakich świadkiem był Kraków i oprowadzała dzieci po miejscach związanych z nimi. Spacer po mieście był dla uczniów niezapomnianą lekcją historii.

 

O godzinie 11.45 rozpoczął się spektakl Ania z Zielonego Wzgórza. Przedstawienie bardzo podobało się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Dzieci mocno przeżywały to, co rozgrywało się na scenie i w niejednym oku zakręciła się łza. Wszyscy opuszczali teatr w przeświadczeniu, że jest to magiczne miejsce, gdzie niepodzielnie królują radość i szczęście.

Ponieważ dzień był mroźny, drodze powrotnej była krótka przerwa na herbatę w Mc Donalds.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i wiele z nich zachęciła do częstszego odwiedzania teatru.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA