winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

wiosna ludow15 marca 2018 r. w 170 rocznicę Wiosny Ludów (święto narodowe Węgier), w Tarnowie przebywała 70-cio osobowa grupa Węgrów z miast Szeged i Székesfehérvár. O godzinie 18-ej na Skwerze im. S.Petőfiego przy ul.Krakowskiej odbyło się spotkanie Węgrów z członkami TTPW oraz uczestnikami kursu języka węgierskiego. Wspólnie odśpiewano hymny narodowe Węgier i Polski przy udziale chóru z Niepublicznego Gimnazjum „Piętnastka” oraz Szkoły Podstawowej Nr 15 im. Gen Tarnowie. Bema w Tarnowie.  W programie uroczystości przewidziano także wystąpienie okolicznościowe oraz recytacje wierszy S. Petőfiego "Pieśń Narodowa" oraz "Armia Siedmiogrodzka" w wykonaniu uczennicy Emilii Krzemińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 15. Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem S. Petőfiego i wspólnie odśpiewano węgierską pieśń narodową "Kossuth Lájos".

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA