winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20180327 084617Nie tak łatwo zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem lub też dobrze wychowaną małą damą. Co to jest savoir - vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? To wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Jest to prosty i zrozumiały język wzajemnego szacunku. Hm..., a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek?

„Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście”, czyli każdy, kto zobaczy spektakl „Kuba i Buba czyli savoir – vivre dla dzieci”. Uczniowie klas I – III, we wtorek 27 marca 2018 r. oglądali ten spektakl,  zaprezentowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie w auli tarnowskiej PWSZ. Przedstawienie w humorystyczny sposób uczyło trudnej sztuki właściwego zachowania. Wraz z sympatycznymi bohaterami Kubą i Bubą widzowie dowiedzieli się, czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Niesforne rodzeństwo oraz robot Bon Ton podpowiadało, jak zachować się w różnych, czasami trudnych sytuacjach. Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego zaprezentowane w spektaklu, dzięki lekkiej muzycznej formule na pewno będą zapamiętane i utrwalone przez uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy będzie na co dzień korzystał ze wskazówek, jakich udzieli dzieciom Kuba, Buba oraz Bon Ton.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA