Kalendarium 2022/2023

• Udział uczniów w akcji „Szkoły pełne talentów”.
  • Włączenie się społeczności szkolnej w obchody „Dnia Kropki”.

• Uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji Tygodnia Uczniowskiej Supermocy.
  • Udział SP 15 w ogólnopolskiej kampanii dla dzieci „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Listopad

• Udział uczniów naszej szkoły w obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.
  • Zaangażowanie się uczniów w kampanię „Biała Wstążka”.

• Udział uczniów w kampanii „Tydzień Bezpiecznego Internetu”.
  • Finał wielkiej zbiórki pluszowych misiów zorganizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie.
  • Akcja charytatywna artykułów dla dzieci chorych na nowotwory, podopiecznych fundacji „Gdy liczy się czas”.

Marzec

• Udział naszej szkoły w uroczystości z okazji 175-lecia wybuchu węgierskiej Wiosny Ludów oraz urodzin wielkiego tarnowianina – generała Józefa Bema.
  • Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa dla wybitnie uzdolnionych uczniów otrzymały: Weronika Dudek, Zuzanna Rajewicz oraz Emilia Hołda.

Kwiecień

• II miejsce drużyn uczennic i uczniów SP 15 w zawodach w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Dzieci w Piłce Ręcznej.
  • Zajęcie przez ucznia klasy 8a, Krzysztofa Martowicza I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Nie tylko dla orłów”.

Czerwiec

• Uzyskanie tytułu laureata przez ucznia klasy 3a, Szymona Starca w konkursie zorganizowanym przez Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne Kangur. Wynik bardzo dobry w tym konkursie uzyskał Michał Dziekan.
  • Uzyskanie po raz drugi tytułu laureata w Konkursie Biblijnym „Z Dobrą Nowiną przez życie” przez Emilię Hołdę.
  • Udział uczniów SP 15 w Konkursie Matematyczno-Informatycznym zorganizowanym przez ZSME w Tarnowie. Igor Świerczek z klasy 8b znalazł się w gronie laureatów, zajmując II miejsce.
  • Pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa piknik rodzinny.
  • Udział uczniów, rodziców i nauczycieli w Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar rowerowej stolicy Polski”.
  • Uczennica klasy 8b, Magdalena Sobczyk – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – w gronie najlepszych uczniów z terenu Tarnowa podczas Miejskiego Zakończenia Roku Szkolnego.
  • Uczestnictwo uczniów naszej szkoły w XIX edycji konkursu „Czar Par”, organizowanego corocznie przez SP 1 w Tarnowie. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3a Szymon Starzec i Michał Dziekan.
  • Udział społeczności uczniowskiej w ogólnopolskie akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”.