Dzień bez plecaka

Pierwszy dzień wiosny nasza szkoła przywitała pod hasłem” Dzień bez plecaka”. To już druga edycja tego wydarzenia, którą dla uczniów  przygotował  Samorząd Uczniowski.

W tym dniu uczniowie zamienili swoje plecaki na koszyki sklepowe, walizki, torebki, wiaderka, transportery dla zwierząt czy garnki. Dzień bez plecaka wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. W tym dniu uczniowie noszą swoje podręczniki w rękach i reklamówkach, aby zwrócić uwagę na problemy z dostępem do edukacji i trudne warunki życia dzieci z krajów Afryki. W Polsce jest to okazja do przełamania szkolnej rutyny, do  dobrej zabawy oraz do  wykazania się pomysłowością i kreatywnością. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie i zapraszamy do oglądnięcia zdjęć zamieszczonych w galerii.

Dzień bez plecaka