Konkurs „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”

W marcu 2024 r. uczniowie klasy II b wzięli udział w konkursie „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”, organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa.

Cele konkursu to aktywizacja dzieci, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz środowiska, rozwijanie zamiłowania do przyrody poprzez zachęcenie do obserwacji ornitologicznych w najbliższym otoczeniu, kształtowanie świadomości ekologicznej, zapoznanie z różnorodnością gatunkową ptaków, propagowanie aktywnych form ochrony ptaków, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska naturalnego.
Nasi uczniowie chętnie przystąpili do udziału w konkursie, mając na uwadze powyższe cele. Z pomocą rodziców oraz dziadziów przygotowane zostały cztery budki lęgowe według wytycznych przedstawionych w regulaminie niniejszego konkursu- drewno wykorzystane do budowy budek było surowe i nieheblowane, nie były stosowane żadne farby ani dekoracje budek, aby jak najlepiej wtapiały się w naturalny krajobraz i tym samym nie ściągały niebezpieczeństwa w postaci drapieżników chcących wyciągnąć z budek złożone jaja bądź pisklęta. Ciekawym zabiegiem służącym temu, aby budka chętniej była zasiedlana przez ptaki, jest zamontowanie jej w wydrążonym pniu drzewa.
W kwietniu ogłoszone zostały wyniki- niestety klasa II B nie zajęła miejsca na podium, ale cieszy się, że mogła wziąć udział w tak szczytnym przedsięwzięciu oraz ma ogromną nadzieję, że przyczyni się do wzrostu populacji ptaków w naszym mieście. Uczniom zostały przekazane przez Urząd Miasta nagrody pocieszenia.

Konkurs „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”