Kalendarium 2021/2022

• Udział uczniów w spotkaniu z paraolimpijczykami w hali TOSiR.
  • Uczestnictwo pierwszoklasistów w akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”.
  • Włączenie się społeczności szkolnej w obchody „Dnia Kropki”.

• Udział w ogólnopolskiej akcji Tygodnia Uczniowskiej Supermocy.
  • Przystąpienie naszej szkoły do II Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Udział SP 15 w ogólnopolskiej kampanii dla dzieci „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Listopad

• Obchody 65. rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego w 1956 roku. Organizatorem uroczystości, która odbyła się w Filharmonii Krakowskiej, był Konsul Generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie, pan dr Tibor Gerencsér. Zwrócenie uwagi na fakt systematycznej i wielotorowej, trwającej nieprzerwanie od ponad 60 lat współpracy naszej szkoły ze szkołami węgierskimi.
  • Uczestnictwo całej społeczności szkolnej w „Tygodniu Życzliwości i Pozdrowień”.
  • Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.
  • Zaangażowanie się uczniów w kampanię „Biała Wstążka”.

Grudzień

• Włączenie się społeczności szkolnej do akcji „Mikołaj zmienia stolicę” oraz „Paczka pełna dobroci – dla seniorów”.

• Udział uczniów w kampanii „Tydzień Bezpiecznego Internetu”.
  • Uczestnictwo całej społeczności szkolnej w akcji „Solidarni z Ukrainą”.
  • Spotkanie Dyrektor Szkoły nr 15, pani Teresy Kot oraz Dyrektora Szkoły nr 20, pana Andrzeja Kota z Konsulem Generalnym Węgier w Polsce, panem dr Tiborem Gerencsérem w siedzibie Konsula w Krakowie.

• Udział naszej szkoły w akcji „Światełko dla Ukrainy”.
  • Udział SP 15 w akcji charytatywnej „Wkręć się w pomaganie”.

Kwiecień

• II miejsce w zawodach w piłce ręcznej chłopców o Mistrzostwo Tarnowa w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
  • Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa dla ucznia klasy 8c Krzysztofa Łaty za wybitne osiągnięcia naukowe z historii w roku szkolnym 2020/2021.
  • Uczniowie naszej szkoły wicemistrzami w Mistrzostwach Tarnowa w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  • II miejsce Julii Juras w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Nie tylko dla orłów”.

Maj

• I miejsce w Tarnowskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – rocznik 2007-2008 w ramach współzawodnictwa Tarnowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.
  • Udział w ogólnopolskiej kampanii „Nie pal przy mnie, proszę”.
  • II miejsca w Finale Rejonowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Czerwiec

• Weronika Dudek, Zuzanna Rajewicz z klasy 8a oraz Emilia Hołda z klasy 4a laureatkami Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”.
  • Udział w Tygodniu Promocji Zdrowia i Walki z Uzależnieniami.
  • II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – rocznik 2009-2010 oraz rocznik 2007-2008.
  • Nowoczesne laboratorium językowe – 24 stanowiska ze słuchawkami, mikrofonem oraz panel do ustawień sprzętu, które umożliwia zarówno audytywne, jak i wizualne poznawanie języków obcych w komfortowych warunkach.
  • I miejsca uczennic klasy 8c: Gabrieli Fedorowicz, Martyny Chrupek, Laury Podgórskiej, Marii Korczak, Katarzyny Bęc, Anny Burnat, Emilii Burnat, Julii Juras, Gabrieli Pawłowskiej oraz Julii Ziai w konkursie „Drzewo dla klimatu” zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.
  • Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego – tytuł Prymusa Tarnowa otrzymał uczeń naszej szkoły Krzysztof Łata.