Kalendarium 2013-2014

Wrzesień

• I miejsce drużyny trzecioklasistów w składzie: Julia Iwaniec, Jan Martowicz, Anna Kozioł, Julia Peciak, Julia Jaszczur i Agnieszka Karaś w „Małej Olimpiadzie Ekologicznej”.
  • Nasza szkoła współorganizatorem festynu „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu" w ramach akcji  „Bezpieczne pierwszaki”.

Październik

• II miejsce Patrycji Truchan, jedynej laureatki w kategorii uczniów szkół podstawowych w I Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Książki dla Dzieci i Młodzieży.
  • Obchody „Światowego Tygodnia Zwierząt- w naszej szkole zbierano karmę dla zwierząt.

Styczeń

• Szkoła otrzymała Certyfikat Lidera Innowacyjnej Edukacji w ramach udziału w jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce - EDUSCIENCE.
  • Tytuł laureata Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi” otrzymała Natasza Żukowska z kl. III a.

Marzec

• Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa otrzymali: Mateusz Andrzejewski za osiągnięcia naukowe i Lena Hańbicka za osiągnięcia sportowe.
  • Jakub Hońdo z kl. V b laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1945. Polski czyn zbrojny w latach II wojny światowej”.
  • III miejsce Moniki Marek z kl. V a w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Tarnów i region od czasów najdawniejszych do początku renesansu”.
  • „Powalentynkowa reanimacja serc” - uczniowie klasy VI c uzyskali I miejsce w konkursie wiedzowym o zdrowym stylu życia, II miejsce w zawodach sportowych, III miejsce w występach artystycznych, łącznie zajęli II lokatę.
  • Udział chóru szkolnego w „Dniach przyjaźni polsko-węgierskiej” w Vesprèm. W obchodach wzięli udział m.in. Prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz Prezydent Węgier János Áder.

Kwiecień

• III miejsce Julii Iwaniec z kl. III c w II Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Dzieckiem być… - w barwnym świecie bajek Tuwima”.
  • I miejsce Olgi Ciochoń i II miejsce Oliwii Gawlik w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój pomysł na biznes w Tarnowie”.

Maj

• I miejsce Magdaleny Robak z kl. VI c w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Martwa natura w sepii”.
  • Konferencja metodyczna „Technika gry w piłkę ręczną” z udziałem trenera Bogdana Weny, w której udział wzięła drużyna juniorów naszej szkoły.
  • Obchody kanonizacji Jana Pawła II w naszej szkole.
  • II miejsce Izabeli Mruk z kl. VI a oraz III miejsce Igora Tokarskiego z kl. VI c w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego.

Czerwiec

• II miejsce Oliwii Gawlik z kl. V b w konkursie plastycznym Polskiego Związku Hodowców Koni Małopolskich.
  • Nasza szkoła przystępuje do program profilaktycznego „Żyj zdrowo i kolorowo”.
  • List od Papieża Franciszka z Watykanu w związku z włączeniem się społeczności naszej szkoły w dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II.
  • „Europa bez barier” - nasza szkoła współorganizatorem Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej.
  • Piknik szkolny pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”.
  • I miejsce dla naszej szkoły w corocznej akcji „Drzewko za butelkę”.