Kalendarium 2012-2013

Wrzesień

• Sukces uczniów naszej szkoły w międzynarodowym konkursie historycznym na Węgrzech w miejscowości Zànka nad Balatonem. II miejsce Mateusza Andrzejewskiego z kl. VI a oraz III miejsce Jakuba Janickiego z kl. VI a w konkursie zorganizowanym z okazji „Roku współpracy Węgiersko-Polskiej 2012” tematem była historia stosunków polsko-węgierskich.
  • II miejsce drużyny trzecioklasistów w składzie: Daria Baut, Emilia Góryjowska, Magdalena Polak, Kacper Mikuła i Nikodem Zacharek w „Małej Olimpiadzie Ekologicznej”.
  • Emilia Góryjowska z kl. III b zajęła I miejsce w kategorii wiekowej dziewcząt do lat 10 oraz III miejsce w kategorii wiekowej dziewcząt do lat 15 w Finale Zawodów Amatorów o Puchar Azotów Tarnów we wspinaczce na czas.

Październik

• Medale Komisji Edukacji Narodowej z szczególne zasługi dla oświaty i wychowania z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymały: Barbara Piątek, Tamara Szczeklik, Ewa Chochołowicz, Barbara Tyka i Grażyna Kamirska.
  • Krzysztof Kłusak z kl. V c zajął II miejsce  w klasie młodzików w zawodach „Karting Grand Prix 2012 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa” w ramach akcji społecznej „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Styczeń

• Barbara Narożańska z kl. VI b laureatką konkursu „Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny”.
  • Natalia Stachura z kl. V b laureatką w konkursie „Hospicjum – czas miłości i nadziei…” zorganizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, prezesa Fundacji Kromka Chleba.
  • W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Mini Siatkówka Chłopców – III miejsce drużyny klas piątych i szóstych.

Marzec

• III miejsce Anny Gancarz i Macieja Lubery w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego.
  • Emilia Góryjowska z kl. III b w gronie laureatów Finału XI Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych.
  • Organizacja Międzyszkolnego Konkursu „Europa da się lubić – z wizytą u Węgrów” w związku z obchodami „Dni przyjaźni Polsko-Węgierskiej” w 165 rocznicę Wiosny Ludów”.
  • Jakub Janicki, Mateusz Andrzejewski, Karolina Czapla i Bartłomiej Pęcak z kl. VI a finalistami wojewódzkiego konkursu historycznego „Wielcy Polacy – wybitni dowódcy”.
  • Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa otrzymali: Filip Marszałek, Tytus Tyralik – za osiągnięcia naukowe oraz Lena Hańbicka, Marek Starzec, Patryk Targosz, Adrian Zaucha, Oskar Budzik - za osiągnięcia sportowe.

Kwiecień

• Drużyna naszej szkoły awansowała do rozgrywek rejonowych w Mistrzostwach Tarnowa w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
  • Mateusz Andrzejewski zajął II miejsce i zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego w Warszawie w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.
  • III miejsce Weroniki Bonkowskiej z kl. III a w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej.
  • XXVIII Małopolski Przegląd Lalkowy w Żabnie - II miejsce szkolnego teatrzyku „Wesoła Gromadka”.
  • I miejsce Julii Rutowicz z kl. II a w VI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mały Artysta 2013”.
  • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt – szkolna drużyna wywalczyła I miejsce i zakwalifikowała się do rozgrywek finałowych.
  • Finał Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej - II miejsce.

Czerwiec

• I miejsce Anny Łaty z kl. III a w Finale Konkursu Ortograficznego dla Klas Trzecich „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii”.
  • Katarzyna Blicharz VI c i Magdalena Trybulska VI b finalistkami etapu wojewódzkiego IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ”Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989” z udziałem Małopolskiego Kuratora Oświaty i przedstawiciela Armii Krajowej w Londynie.
  • III miejsce Karoliny Smoły z kl. VI b w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Wielcy ziemi tarnowskiej. Jan Szczepanik, Tadeusz Tertil i Henryk Sucharski” (część literacka).
  • Udział nauczycieli naszej szkoły w spotkaniu informacyjnym dla rodziców „Salon Sześciolatka” zorganizowanym w Pałacu Młodzieży przez UM.
  • Piknik szkolny pod hasłem „Ekologicznie znaczy logicznie”.
  • Wyróżnienie dla naszej szkoły w akcji „Drzewko za butelkę”, I miejsce w akcji zbierania baterii, I miejsce w akcji zbierania zakrętek plastikowych.