winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0272W dniu 08.12.2017 r. (piątek) w klasie I b odbyła się lekcja z elementami programowania w ruchu pt. „Poszukiwacze zaginionych prezentów”, w której uczestniczyła pani wicedyrektor Bogusława Hołda. W ramach zajęć wychowawca odczytał uczniom list od elfa pracującego w fabryce Św. Mikołaja, który dla żartu schował kilka paczek z prezentami, ale zapomniał, gdzie one są. Wcześniej napisał zakodowaną instrukcję, jak można odnaleźć pakunki. Niestety sam nie potrafił wykonać tych zadań.

Uczniowie, zgodnie z zapisanymi w liście poleceniami, kolorowali paczki narysowane na kartkach. Prezenty były ukryte w klasie. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, w których zostali wylosowani liderzy. Wychowawca przekazał uczniom, jakiego typu polecenia mają wydawać wylosowanym dzieciom, aby doprowadzić ich do ukrytych paczek. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie ze sterowaniem swoimi liderami i każda grupa znalazła schowane prezenty. Cała klasa bardzo dobrze bawiła się podczas lekcji, a jednocześnie uznała, że nauka programowania to bardzo przydatna umiejętność.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA