winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0308Jak być bezpiecznym w sieci? Odpowiedzi na to pytanie szukają wszyscy korzystający z Internetu.  Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży, która najbardziej narażona jest na niebezpieczeństwa czyhające w sieci, fundacja  Nowoczesna Polska wraz z Collegium Civitas przystąpiła do realizacji projektu Cybernauci. Głównym działaniem podczas realizacji tego projektu są warsztaty, w których uczestniczą uczniowie, rodzice i nauczyciele.

W październiku warsztaty odbyły się także w naszej szkole. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 5C, 6A, 7C i 5A. Zajęcia trwały 3 godziny lekcyjne.

960x150

W tym czasie młodzież wysłuchała pogadanki, obejrzała krótkie filmy informujące o zagrożeniach w sieci oraz sposobach unikania ich. Ważną część spotkania stanowiła dyskusja, podczas której uczniowie mówili o swoich doświadczeniach i pomysłach na to, jak  bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Warsztaty prowadził pan Marcin Zaród. Cieszyły się one zainteresowaniem uczestników, którzy na szkolnym korytarzu żywo rozprawiali o tym, czego się dowiedzieli i nauczyli. Pozostaje mieć nadzieję, że  dzięki warsztatom nasi uczniowie, korzystając z Internetu, unikną nieprzyjemnych doświadczeń.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA