winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF9435W poniedziałek 9 października 2017 r. uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Majchrowską wybrali się pociągiem do Krakowa. Celem wycieczki była Filharmonia Krakowska. Uczniowie obejrzeli spektakl edukacyjny "Muzyka jak ocean", podczas którego Babcia Melodia, Dziadek Rytmus i Kuzynka Klawiaturka zaprosili ich na "Wyspę grających drzew". Dzieci z uwagą słuchały utworów muzyki klasycznej wykonywanych na instrumentach smyczkowych. Na koniec dowiedziały się, jak wiele czasu i pracy trzeba, aby powstały skrzypce.

Po spektaklu uczniowie zwiedzili Filharmonię. Mieli niepowtarzalną okazję wejść na scenę i zobaczyć z bliska słynne organy, odbudowane po wielkim pożarze, który wybuchł w Filharmonii w 1991 roku, jak również wysłuchali opowieści o patronie Filharmonii Krakowskiej - Karolu Szymanowskim, poznali historię obrazów oraz rzeźby zdobiącej foyer oraz dowiedzieli się, jak wydobywane są dźwięki z harfy. 

Po dniu pełnym artystycznych przeżyć przyszedł czas na powrót do Tarnowa, poprzedzony krótką wizytą w manufakturze, w której dzieci zakupiły ręcznie wykonane czekoladowe pamiątki i upominki dla swoich bliskich. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wiele radości.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA