winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 244423 listopada 2016 r.  uczniowie klasy  II a wraz z panią Bernadetą Pawłowską po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, w ramach zajęć z cyklu "Książka moim przyjacielem".

Tym razem uczniowie poznawali Bibliotekę "od kuchni". Zapoznali się z pracą osób, z którymi czytelnicy się nie spotykają. Zobaczyli zbiory książek i czasopism znajdujących się w wypożyczalni i magazynie Biblioteki. Uzupełnieniem zajęć była emisja filmu "Jak powstaje książka?". Następnie dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka. Ciekawym elementem zajęć było ustalanie zasady właściwego korzystania z książek i redagowanie "Próśb książki". Atrakcyjna była też gra w Dobble, po zakończeniu której poszczególne zespoły losowały koperty zawierające instrukcje dalszych działań polegających na odszukaniu w zbiorach Biblioteki książek o podanych numerach, w których ukryte było kolejne zadanie. Ostatnim punktem spotkania było wykonanie zakładki do książki.

Wizyta w Bibliotece pozwoliła młodym czytelnikom poszerzyć wiedzę na temat książki, była dla nich miłym, niecodziennym przeżyciem.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA