winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

img 016622 września uczniowie klasy II d wraz z wychowawcą Tamarą Szczeklik oraz Rodzicami odwiedzili Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Swą podróż po bajkowym świecie rozpoczęli od spotkania z bajkową panią przewodnik, która wprowadziła ich do sali wtajemniczenia. Następnie udali się na dworzec Koziołka Matołka, skąd po krótkiej przejażdżce w luksusowym wagoniku, dotarli do czarodziejskiego ogrodu z olbrzymimi i bajecznie kolorowymi roślinami.

Obejrzeli także wystawę ,,Bajka polska” z ogromną liczbą ukrytych okienek, drzwiczek, za którymi pochowano sceny i rekwizyty z bajek. Byli także w kinie, które mieściło się w wielkim pniu, a także w skarbnicy bajek, gdzie podświetlane kule skrywają sceny z baśni. Dzieciom bardzo podobała się interaktywna zabawa wykorzystująca techniki multimedialne, które w niezwykły sposób ożywiły stare bajki. Po zabawach i grach w sali zabaw przeszli do ogrodu zmysłów z kuźnią i altanami. Na świeżym powietrzu zorganizowali występ w letnim amfiteatrze, spotkali się z Koziołkiem Matołkiem, podziwiali mieszkające tam kózki, bawili się na placu zabaw oraz smakowali zakupione przez rodziców lody.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA