„Piętnastka” świętuje urodziny patrona cz.4

15 marca o godzinie 17.00 wicedyrektor Karolina Góryjowska uczestniczyła w „Urodzinach Bema” w Galerii „Panorama” z okazji 230. rocznicy urodzin generała Bema oraz 175.

rocznicy bitwy pod Sybinem. Podczas spotkania po raz pierwszy zaprezentowany został kolejny fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej” – „Huzar na koniu”. Symbolicznego odsłonięcia dokonał dyrektor Tarnowskiego Muzeum, pan Kazimierz Kurczab w towarzystwie małżeństwa, które przez pół wieku było właścicielami dzieła. W programie spotkania znalazły się prelekcje Barbary Bułdys „Wokół panoramy – „Bem w Siedmiogrodzie” i Anny Żalińskiej – ”Tarnowski Bema pamięci żałobny rapsod” oraz prezentacja drugiego wydania książki Zbigniewa Radonia „Kawaleria polska na Węgrzech 1848-1849”.
Uroczystość rozpoczął występ chóru z naszej szkoły pod batutą pani Renaty Wieczorek. Chór wykonał utwory w języku polskim i węgierskim, za co został nagrodzony rzęsistymi oklaskami. Duże wrażenie na zgromadzonych zrobili uczniowie klasy 3b, podopieczni pani Elżbiety Majchrowskiej, recytując wiersze okolicznościowe.

Zdjęcia pobrane ze strony:
tarnow.pl
tarnow.net.pl
Niezależny Serwis Informacyjny KADR
archiwum prywatne

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

„Piętnastka” świętuje urodziny patrona cz.4