Ósmoklasiści w Wierzchosławicach

1W słoneczny wtorek, 14 września uczniowie klas ósmych, wraz z wychowawczyniami, p. Magdaleną Włodek, p. Angeliką Szumlańską, p. Aliną Skrabacz-Sowa oraz p. Lucyną Szepielak-Wiatr pojechali do Wierzchosławic. Celem wycieczki była edukacja regionalna oraz ognisko integracyjne.

Po dotarciu na miejsce uczniowie mieli okazję obejrzeć imponujący, nowocześnie wyposażony budynek, w którym mieści się Centrum Kultury Wsi Polskiej. Wysłuchali także krótkiej pogadanki poświęconej życiu i działalności jednego z ojców niepodległości, związanego z Wierzchosławicami Wincentego Witosa.

A potem był czas na relaks. Każdy mógł sam zdecydować, jaką formę wypoczynku wybiera. Uczniowie mieli do dyspozycji boisko do piłki nożnej, kort tenisowy. Mogli również rozegrać mecz siatkówki plażowej, a nawet przenieść się na chwilę do czasów dzieciństwa, korzystając z placu zabaw. Pod koronami starych rozłożystych drzew toczyli ciekawe rozmowy i grali w królewską grę – szachy.

A potem było coś dla ciała – smaczne, pieczone na ruszcie kiełbaski, dodatki w postaci musztardy i keczupu, chrupiące pieczywo oraz małe pizze i napoje o różnych smakach.

Po wspólnym posiłku, który sprawił wiele przyjemności zarówno uczniom, jak i ich opiekunkom, była jeszcze niespodzianka w postaci lodów.

Piękne jesienne słońce sprawiało, że nikomu nie chciało się opuszczać tego miejsca, ale nie było wyboru, ponieważ na alejce wiodącej do altanki, gdzie było miejsce na ognisko, pojawiła się kolejna grupa młodych ludzi pragnących rozkoszować się pięknem jesieni w Wierzchosławicach.

Ósmoklasiści w Wierzchosławicach