winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

36497905 1913120988738448 7942815863831265280 nWzorem lat ubiegłych uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do realizacji programu antynikotynowego "Nie pal przy mnie, proszę". Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im podczas kolejnych lekcji. Wspólnie z nią bawiły się, rozwiązywały zadania i krzyżówki, poszerzały swą wiedzę dotyczącą odpowiedzialności za własne zdrowie. Celem wszystkich działań było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

 

Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji. Nauczyły się reagowania w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Podsumowaniem programu był konkurs plastyczny na wykonanie plakatu pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Za najciekawszy projekt plakatu uznano prace:

  • w klasie 3a – Elżbiety Czapli,
  • w klasie 3b – Katarzyny Ciejak,
  • w klasie 3c – Igora Świerczka,
  • w klasie 3d – Dominika Koniecznego.

Dyplomy i nagrody wręczono laureatom 21 czerwca 2018 r. podczas apelu podsumowującego osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018. Zajęcia w ramach programu "Nie pal przy mnie, proszę" cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, stąd w przyszłości zamierzamy znów do niego przystąpić.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA