winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

13 muz archW poniedziałek, 30 marca 2015r. klasy 4a i 5b z wychowawczyniami p. K. Góryjowską i p. A. Szumlańską wybrały się na wycieczkę do Krakowa. W Muzeum Archeologicznym klasa 4a zapoznała się z dokonaniami starożytnej Grecji, biorąc udział w warsztatach „Piękne i pożyteczne – dokonania starożytnych Greków”. Efektem warsztatów były wykonane z gliny piękne kolumny doryckie, jońskie lub korynckie.


Klasa 5b poznawała tajniki mumii na warsztatach „Mumie – podróżnicy w czasie”. Większości z nas mumie kojarzą się z owiniętymi bandażami ciałami starożytnych Egipcjan. Tymczasem mumie były i do dziś są preparowane na całym świecie. Wiele z nich jest starsze, niż te najbardziej znane – egipskie. Dzieci zobaczyły dwie wystawy „Bogowie starożytnego Egiptu” i „Peruwiańskie zbiory Władysława Klugera”. W części warsztatowej uczniowie wykonali swoje mumie oraz sarkofagi.
Było to dla dzieci nowe, niezapomniane przeżycie.

Po pracy twórczej nadszedł czas na relaks i doskonalenie nauki pływania w krakowskim Aquaparku. Zmęczeni i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Tarnowa.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA