Bal karnawałowy w kl. Ic

Trwa karnawał, zatem, aby dzieci, spragnione tanecznej zabawy i odrobiny szaleństwa, mogły poszaleć, rodzice klasy Ic we współpracy z wychowawczynią p. Małgorzatą Bednarz przygotowali zabawę karnawałową.

Na początku spotkania uczniowie, oglądając film edukacyjny „Karnawał”, zapoznali się z tradycją balów karnawałowych. Następnie rodzice przygotowali dekorację sali i zadbali o poczęstunek. W tym czasie uczniowie przebrali się w przepiękne stroje karnawałowe przygotowane w domu przy pomocy swoich rodziców. Gdy wszystko było gotowe, rodzice i wychowawczyni przyjęli role animatorów i poprowadzili taneczne korowody oraz zabawy przeplatane konkursami.

Głównym celem balu karnawałowego w klasie Ic była dobra zabawa, wytworzenie miłej i radosnej atmosfery, możliwość pokonania nieśmiałości, bo każde dziecko mogło skryć się pod maską ulubionego bohatera, wyrabianie pewności siebie i wiary we własne siły, integracja dzieci w klasie, kształcenie umiejętności wspólnej zabawy, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie inwencji muzycznej i ruchowej.

Zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom dużo radości i przyjemności z bycia i działania w grupie. Zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

Bal karnawałowy w kl. Ic