winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

W dniu 5 lutego obchodzony był w całej Polsce i 130 krajach świata Dzień Bezpiecznego Internetu  pod hasłem: „Działajmy razem!”.  Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu zachęcał wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, ponieważ wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

20190205 143052W naszej szkole działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w Internecie podejmowane są przez cały rok, ale szczególne nasilenie pojawia się właśnie w lutym. Podczas tygodniowych obchodów DBI uczniowie klas I – III zyskali szeroką wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą czyhać w Internecie, uczyli się dbać o własne bezpieczeństwo w wirtualnym świecie. Dzieci oglądały prezentacje oraz filmy edukacyjne.

W klasach odbyło się szereg dyskusji o tym, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata i innych użytkowników sieci, ale także do własnej osoby i jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Uczniowie odświeżyli sobie zasady netykiety, wykonali plakaty, które zawiesili na korytarzu szkolnym, uczyli się „Piosenki o straconym czasie”. Dodatkową atrakcją dla chętnych był udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez panią bibliotekarkę pod hasłem: „Wesołe Emotikonki – wyraź swoje emocje”.

Ważnym elementem poprzedzającym ferie i Tydzień Bezpiecznego Internetu były warsztaty dla rodziców klas I – III przeprowadzone 8 stycznia 2019 r. przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Dobra rada dla każdego ucznia:

Niebezpiecznie bywa w wirtualnym świecie,
gdy beztrosko siedzi sobie dziecko w Internecie.
Nie bądź łatwowierny, nie daj się oszukać,
wielu oszukańców naiwniaków szuka.
Najlepiej nie pisać z nikim obcym w sieci,
czasem źli dorośli udają w sieci dzieci, więc…
Kiedy obok nie ma taty i mamusi,
mądre dziecko zawsze być ostrożne musi.

 

 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA