winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf2099W miesiącu lutym w klasach czwartych, piątych i jednej szóstej odbyły się zajęcia „Wady i zalety internetu – lepszy internet zależy od Ciebie”. Zostały one przeprowadzone przez pedagoga szkolnego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Zdecydowanie internet jest nieodłącznym elementem w życiu współczesnych ludzi.  Możemy spotkać go na każdym kroku – w szkole, w pracy, w domu, w banku…

Trudno jest wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez sieci. Internet to niesamowity wynalazek, który zapewnia szybki dostęp do różnych informacji, najnowszych wiadomości, uławia komunikację, edukację, zakupy, dostarcza rozrywki. Ale należy pamiętać, że Internet posiada również wiele wad, niosąc za sobą zagrożenia, wynikające z nierozsądnego korzystania z jego zasobów.  Te dwa oblicza Internetu starali się przedstawić uczniowie w swoich pracach. Ich zadaniem było zgromadzenie informacji dotyczących zalet i wad Internetu, a następnie ciekawe plastyczne wyeksponowanie zgromadzonych wiadomości w postaci plakatu. Podstawą sukcesu była zgodna praca w grupach - uczniowie pracowali wspólnie, ucząc się odpowiedzialności, lepszej komunikacji między sobą. Efektem wspólnego działania było pogłębienie wiedzy uczniów oraz ciekawe, barwne plakaty, które ozdobiły klasy.