Wydarzenia w roku szkolnym 2018-2019

DSC 0815Od 6 lat Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca organizuje w naszym mieście galę pod znakiem „Tarnowskiej Marki Talentu”, podczas której przyznaje wyróżnienia najzdolniejszym uczniom tarnowskich szkół. Na przestrzeni pięciu lat nagrodzonych zostało blisko 2 tys. uczniów, co świadczy tylko o tym, że talentów sportowych, muzycznych, tanecznych czy naukowych w Tarnowie jest mnóstwo.

12 czerwca 2019 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbyła się VI edycja „Tarnowskiej Marki Talentów”. W wydarzeniu udział wzięło 450 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego miasta.

DSC 0725Podczas pikniku szkolnego poznaliśmy zwycięzców Rodzinnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Na wycieczkach się bawimy, papierosów nie palimy". Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich wraz ze swymi rodzicami. To plastyczne wyzwanie było podsumowaniem projektu profilaktycznego "Nie pal przy mnie, proszę". Nagrody w imieniu rodzinnych zespołów odebrali następujący uczniowie: w klasie 3a – Olga Abramowicz, Michał Baran, Liliana Kędzior, w klasie 3b - Oliwia Kula, Karolina Bober.

Gratulujemy!

DSC 0755WAKACYJNY WIERSZ

Mówienie o uczuciach nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest przelewanie ich na papier. Tego zadania podjęli się uczestnicy konkursu zorganizowanego przez szkolną gazetkę „Bemówka”. Przedmiotem konkursu był wiersz o tematyce wakacyjnej. Jury w składzie Agnieszka Białek, Alina Skrabacz-Sowa, Ewelina Bujak-Gut oraz Bernadeta Pawłowska miało dylemat, komu przyznać pierwsze miejsce.

DSC 2055W trakcie tegorocznego pikniku szkolnego w naszej w naszej szkole został przeprowadzony II etap szkolnego konkursu „Matematyczny As” dla najlepszych uczniów klas IV-VIII. W rywalizacji udział wzięło 43 najlepszych matematyków z klas IV-VIII.

Każdy uczestnik konkursu startował indywidualnie. Zakres materiału obowiązującego w konkursie obejmował  zadania związane z programem nauczania „Matematyki z plusem” oraz zagadki i łamigłówki logiczne. W czasie konkursu nie wolno było korzystać z kalkulatorów, ale każdy uczestnik mógł używać przyrządów geometrycznych.

DSCF7002W ramach godzin z wychowawcą p. K. Góryjowską, uczniowie klasy 8a przygotowali cykl prezentacji dotyczących swojego wymarzonego zawodu. Korzystali z wiedzy, którą zdobyli na spotkaniach doradztwa zawodowego w klasie 7 i 8.

DSC 1692W dniach 14-15 czerwca br. Szkolne Koło Turystyczne Azymut 15 zorganizowało wyjazd do Kozieńca k. Czchowa. Grupa przybyła na miejsce po południu w piątek 14 czerwca. Chcąc zintegrować grupę i stworzyć wakacyjną atmosferę, opiekunowie- pani Anita Łabędź oraz pan Dariusz Kuta najpierw zgromadzili wszystkich przy ognisku. Wieczorem odbyła się wycieczka na górę Machulec. Chociaż nad głowami turystów przesuwały się ciemne, burzowe chmury, humory dopisywały i nie było słychać narzekania. Na nocleg udało się wrócić o suchej nodze.

Budżet Obywatelski 2020 - Głosuj na projekt nr 20

DSC 0407a

instrukcja szkola

DSC 0668W sobotę 8 czerwca miał miejsce kolejny piknik szkolny. Jego celem było spotkanie i wspólna zabawa przedstawicieli różnych pokoleń oraz integracja środowiska lokalnego ze szkołą. Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem: „Rodzinnie, zdrowo i bezpiecznie”. Wspaniała pogoda sprzyjała organizatorom, dzięki czemu większość zaplanowanych imprez odbyła się na podwórku szkolnym, które w tym dniu wyglądało inaczej niż zwykle- przystrojone kolorowymi balonikami, wypełnione muzyką i barwnym tłumem - robiło wrażenie zupełnie innego miejsca.

DSC 0394Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” obejmuje swoim zasięgiem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to impreza cykliczna, odbywająca się w całym kraju w tym samym dniu, o tej samej porze. W tym roku miała miejsce w piątek 7 czerwca o godzinie 10:00.

DSC 0306W dniach 18 – 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia i Walki z Uzależnieniami. Cała społeczność szkolna włączyła się czynnie do tej akcji. Wszyscy zgadzamy się, że zdrowie jest wartością nadrzędną, stąd chcemy o nie dbać i promować aktywny styl życia wolny od nałogów. W tym celu w szkole: