Wydarzenia w roku szkolnym 2018-2019

DSC 033417 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami", zorganizowanej przez Wydział Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wraz z przedstawicielami firmy "Sufigs-Mrówka". Pierwszoklasiści rozmawiali o prawidłowym zachowaniu się w drodze do i ze szkoły. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez niej. Dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w ruchu drogowym. Podczas spotkania uczniowie nie tylko poszerzyli swoje wiadomości, ale również otrzymali odblaskowe szelki, które na pewno pomogą im zachować bezpieczeństwo na drodze.

20180914 09090014 września 2018 r. kl. Ia wraz z wychowawczynią Bernadetą Pawłowską obchodziła "Międzynarodowy Dzień Kropki". Uczniowie ubrani w stroje w kropki zapoznali się z historią Vashti, bohaterki książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa, która stała się inspiracją do obchodzenia święta twórczości i kreatywności. Pierwszoklasiści rysowali kolorowe kropki, rozpoznawali obrazki, które zostały zasłonięte kropkami, tworzyli ciekawe prace plastyczne, rysując na kartach pokrytych kółeczkami. Zrozumieli, że podobnie jak Vashti, każdy z nas ma w sobie wyjątkowy talent. Ażeby go odkryć, wystarczy uwierzyć we własne możliwości.

DSC 02753 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Na boisku szkolnym zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, grono pedagogiczne oraz rodzice. Pani Dyrektor Teresa Kot przywitała wszystkich bardzo serdecznie, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich opiekunów - dla jednych i drugich ten dzień był wyjątkowy. Następnie uczniowie klas 5a i 5c przenieśli nas w wakacyjną podróż po Polsce. Opowiadali o Krakowie, Mikołajkach, Zakopanem, Toruniu oraz Warszawie. Po krótkiej akademii wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych.