Wydarzenia w roku szkolnym 2017-2018

WP 20180405 09 28 21 Pro5 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.00 w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego przeprowadzone zostały wojewódzkie eliminacje XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. „O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Wzięło w nich udział 150 uczniów ze szkół podstawowych województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Klucznik z klasy VI c i Artur Stinia z klasy VII b. Artur zajął IV miejsce i został laureatem etapu wojewódzkiego a Filip zdobył tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy!

skanowanie0001W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych realizowali ogólnopolski program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

- Bezpieczeństwo w domu

- Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

- Bezpieczeństwo w szkole

- Bezpieczeństwo w Internecie

DSC 0359Znamy już wyniki konkursu ogłoszonego w marcowym numerze „Bemówki”! Jury po burzliwych naradach postanowiło przyznać:
I miejsce – Natalka Nowak 3d
II miejsce – Kasia Ciejak 3d
III miejsce – Claudia Kwatyra 3c
Wyróżnienia: Zuzanna Czerwińska 6c, Karolina Liptak 3d.
Serdecznie gratulujemy!!!

DSC 0323Uczennica klasy 5b - Emilia Krzemińska zajęła III miejsce w I Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 24 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie. W konkursie wzięło udział 33 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, bez podziału na kategorie wiekowe, dlatego tym większy sukces naszej uczennicy!!!! Emilka brawurowo wykonała utwór „It’s oh so quiet” Björk . Opiekunem artystycznym była p. Renata Wieczorek. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!!!

20180405 1159235 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 24 w Tarnowie. Dzieci, pod kierunkiem nauczycielki j. angielskiego, p. Urszuli Karpały oraz z wielką pomocą wychowawczyni, p. Marty Brożek a także rodziców, przygotowały utwór „Go West” the Village People. Nauka tekstu, przygotowanie strojów, układu choreograficznego oraz próby zajęły kilka tygodni!

4 sportowe potyczkiTradycyjnie również w bieżącym roku szkolnym reprezentacja dziewcząt brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Tarnowa. W siatkówce, po dobrej grze w grupach, wywalczony został awans do finału. Niestety, po zaciętej grze nie udało się wygrać i nasza drużyna zajęła 4. miejsce w Tarnowie.

Wyniki meczów: SP 15: SP 14 0:2; SP 15 : SP 5 2:0; SP 15: SP 8 2:1; w finale SP 15: SP 1 0:2 i SP 15: SP 9 1:2.

Skład drużyny: Kinga Marszałek, Julia Jaszczur, Oliwia Bajgier, Aleksandra Kopacz, Patrycja Dzierwa, Patrycja Mierzewska, Julia Wajda, Olga Kopeć, Julia Babiarz.

1127 marca miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez bibliotekarkę, p. Agnieszkę Białek dla uczniów klas pierwszych „Ilustracja do książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej”. Wpłynęło wiele różnorodnych, pięknych prac. Dzieci włożyły dużo wysiłku i serca w wykonanie swoich dzieł . Doceniamy je wszystkie i dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

DSC 1328SP nr 15 uczestniczyła w V edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości ” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej. 23 marca 2018 roku nasi uczniowie wzięli udział w konkursach historycznych.

Artur Stinia z klasy VII b przystąpił do konkursu „Ludzie, miejsca i wydarzenia na drodze ku Niepodległej” dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego, tarnowskiego, jasielskiego, Miasta Tarnów, Miasta Nowy Sącz.Artur zajął czwarte miejsce i otrzymał wyróżnienie.

DSC 0952Kobieta - piękno, delikatność i dobro

Święto Kobiet jest doskonałą okazją do zauważenia i podkreślenia walorów piękniejszej połowy świata. W naszej szkole, z okazji Dnia Kobiet, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyły się wybory najsympatyczniejszej dziewczyny. Wygrała je Oliwia Bajgier z klasy 6c. Zaszczytny tytuł zdobił szarfę, którą została udekorowana laureatka. Nosząc ją z dumą, obdarowywała uśmiechem wszystkich, pokazując, że naprawdę jest bardzo miłą i sympatyczną młodą damą. Serdecznie gratulujemy i prosimy, by zawsze taka była.

DSC 0300W dniu 28 marca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "ILUSTROWANA NETYKIETA, CZYLI PAMIĘTAJCIE DZIECI O KULTURZE W SIECI". Został on przeprowadzony w ramach obchodów w naszej szkole (Tygo)dnia Bezpiecznego Internetu 2018. Na konkurs napłynęło 67 prac. Uczestnicy w plastyczny sposób zaprezentowali zasady internetowego savoire vivru.