DNI OTWARTE

27 lutego odbyły się w naszej szkole DNI OTWARTE. Na dzieci czekało wiele atrakcji, rodzice mogli się zapoznać ze szkołą, kadrą pedagogiczną, pracowniami oraz rozkładem dnia.

Nasi mali goście uczestniczyli w różnego rodzaju pokazach i zabawach integracyjnych.

Podczas „Zimowych ulepianek” przedszkolaki tworzyły własną ciastolinę. Proces jej powstawania budził wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Ugniatanie i łączenie składników rozbudziło wyobraźnię, czego dowodem stały się ulepione figurki i postacie.

Innym rodzajem aktywności była lekcja języka angielskiego z użyciem tablicy interaktywnej. Przyszli uczniowie próbowali swoich sił w zadaniach polegających na dopasowywaniu tekstu mówionego do obrazka czy też nazywaniu części ciała. Motywem przewodnim tego spotkania była bajka o Czerwonym Kapturku. Byliśmy pod wrażeniem wiedzy i umiejętności językowych przedszkolaków, entuzjastycznym nastawieniem, otwartością oraz śmiałością w nowych sytuacjach. Po zajęciach uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające znajomość bajki i słodycze.

Kolejnym punktem były „Zimowe opowieści” – zajęcia języka polskiego z elementami bajkoterapii. Hasłem przewodnim spotkania były słowa piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Przedszkolaki, za sprawą przygotowanych strojów, miały możliwość poczuć się jak w bajce. Wspólnie z uczennicami z klasy 5 maluchy uczyły się układu choreograficznego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowanki oraz słodki upominek.

Kolejną stacją była pracowania geograficzna, w której dzieci miały możliwość zobaczyć wirtualny świat dzięki okularom VR.

Równie miłą niespodzianką okazała się być wizyta w pracowni biologicznej, w której to goście zostali wprowadzeni w świat eksperymentów i obserwacji biologicznych. Dzieci zapoznały się z okazami zwierząt, roślin oraz modelami biologicznymi. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z mikroskopami, gdzie można było obejrzeć to, co „niewidzialne gołym okiem”. Dzięki magicznej skrzynce przedszkolaki mogły rozpoznawać ulubione zwierzęta, za co każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

„Czarodziejskie eksperymenty chemiczne – świat magii” dostarczył przedszkolakom wielu atrakcji. Każdy z gości mógł sam doprowadzić do wybuchu kolorowego wulkanu czy też stworzyć własnego jeża, dzięki opiłkom metali i magnesom. Dużym zainteresowaniem na tym stanowisku cieszyły się kolorowe kryształki soli, które dzieci mogły obserwować.

W sali gimnastycznej dzieci uczestniczyły w zabawach i grach sportowych, bo przecież w zdrowym ciele, zdrowy duch. W nagrodę za sportowego ducha walki i wytrwałość goście mogli skorzystać z lawiny słodkości i czekoladowej fontanny, które znajdowały się w naszej świetlicy. Słodki poczęstunek wywołał uśmiech na twarzach naszych gości.

Mamy nadzieję, że DNI OTWARTE przyczyniły się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie do niego wrócić.

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

Dni otwarte