8B na warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej

„Fejs to jest studnia […]. Jak już coś wpadnie, to nie wyłowisz – o granicy między żartem a wyśmiewaniem.”

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach na temat właściwego zachowania w sieci. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie. Prowadzący zajęcia oparli swoje działania na opowiadaniu Pawła Boręsewicza zatytułowanym „Pstryk”. Historia stanowiąca punkt wyjścia do rozważań na temat bezpiecznego korzystania z Internetu ukazywała problem, który dotyczy wielu nastolatków, a mianowicie obrażanie i wyśmiewanie. Jasno, w sposób niebudzący wątpliwości, zostały pokazane konsekwencje takiego postępowania. Prowadząca zajęcia zwróciła uwagę, na fakt, że dotyczą one nie tylko ofiary, lecz także sprawcy przemocy. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowiadania i aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Była to dla uczniów interesująca lekcja wychowawcza, dzięki której zrozumieli, jak wiele zła można wyrządzić, podejmując niewłaściwe i ryzykowne działania w sieci.

8B na warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej