STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

TPL 31788 marca b.r. w Sali Lustrzanej miała miejsce uroczysta gala, podczas której wręczone zostały stypendia dla najzdolniejszych uczniów tarnowskich szkół. W tym roku Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa przyznano 79 osobom. Trafiły one do najzdolniejszych, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. Uczniowie mogli liczyć na jednorazowe stypendium w wysokości maksymalnie 3000 zł. Te najwyższe trafiły do tych, którzy uzyskali tytuł laureata w konkursach. 2400 zł otrzymali najzdolniejsi, posiadający tytuł finalisty. Za osiągnięcia artystyczne przyznano stypendia w wysokości 1600 zł.

Wśród nagrodzonych stypendiami jest dwóch uczniów naszej szkoły:

Artur Stinia i Jan Martowicz

– Bardzo wam wszystkim gratuluję, jesteście dumą Tarnowa. Będziemy was dalej obserwować, bo wiem, że dalej będziecie się rozwijać, że to co osiągnęliście nie jest kresem, a początkiem fantastycznej przygody artystycznej, naukowej – podkreślał prezydent Roman Ciepiela.

Wierzę, że uczniowie, którzy otrzymali stypendium w przyszłości odnajdą się w każdej życiowej sytuacji, jako pracownicy, obywatele – mówił z kolei Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Dzisiaj otrzymujecie stypendia, to krótka chwila, a na ten sukces trzeba było pracować bardzo długo – dodała radna Anna Krakowska.

STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW