Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Ogólnopolski konkurs historyczny

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922.
O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.”

konk-hist

Etap szkolny

Wyniki etapu szkolnego:

Karolina Czapla - kl. VIa - 37 pkt (97,4 %)

Mateusz Andrzejewski - kl. VIa - 34 pkt (89,5%)
Bartłomiej Pęcak - kl. VIa - 34 pkt (89,5%)

Jakub Janicki - kl. VIa - 29 pkt (76,3%)

Etap szkolny

Uczniowie „Piętnastki” Karolina Czapla,  Mateusz Andrzejewski,  Bartłomiej Pęcak,  uczniowie klasy VI a - zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.”

Etap wojewódzki

17 kwietnia 2013 roku ogłoszone zostały wyniki etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.”

Laureatem konkursu został Mateusz Andrzejewski uczeń klasy VI a. Zajął wysokie – II miejsce i awansował do etapu centralnego. Jako jeden z dwóch reprezentantów województwa małopolskiego  weźmie udział 6-8 czerwca 2013 roku w finale ogólnopolskim w Warszawie.

W etapie wojewódzkim tego konkursu uczestniczyli także Karolina Czapla i Bartłomiej Pęcak, którzy uzyskali zaszczytne tytuły finalistów.

Karolina, Mateusz i Bartek pod pomnikiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego, patrona Krakowskiej Akademii, w której odbywały się eliminacje wojewódzkie konkursu.

{gallery}konkurs_historyczny{/gallery}