winieta-gl

VI EDYCJA „TARNOWSKIEJ MARKI TALENTÓW”

Od 6 lat Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca organizuje w naszym mieście galę pod znakiem „Tarnowskiej Marki Talentu”, podczas której przyznaje wyróżnienia najzdolniejszym uczniom tarnowskich szkół. Na przestrzeni pięciu lat nagrodzonych zostało blisko 2 tys. uczniów, co świadczy tylko o tym, że talentów sportowych, muzycznych, tanecznych czy naukowych w Tarnowie jest mnóstwo. 12 czerwca 2019 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbyła się VI edycja „Tarnowskiej Marki Talentów

"Na wycieczkach się bawimy, papierosów nie palimy" – rozstrzygnięcie konkursu

Podczas pikniku szkolnego poznaliśmy zwycięzców Rodzinnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Na wycieczkach się bawimy, papierosów nie palimy". Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich wraz ze swymi rodzicami. To plastyczne wyzwanie było podsumowaniem projektu profilaktycznego "Nie pal przy mnie, proszę". Nagrody w imieniu rodzinnych zespołów odebrali następujący uczniowie: w klasie 3a – Olga Abramowicz, Michał Baran, Liliana Kędzior, w klasie 3b - Oliwia Kula, Karolina Bober. Gratulujemy!

WAKACYJNY WIERSZ

WAKACYJNY WIERSZ Mówienie o uczuciach nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest przelewanie ich na papier. Tego zadania podjęli się uczestnicy konkursu zorganizowanego przez szkolną gazetkę „Bemówka”. Przedmiotem konkursu był wiersz o tematyce wakacyjnej. Jury w składzie Agnieszka Białek, Alina Skrabacz-Sowa, Ewelina Bujak-Gut oraz Bernadeta Pawłowska miało dylemat, komu przyznać pierwsze miejsce.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY AS

W trakcie tegorocznego pikniku szkolnego w naszej w naszej szkole został przeprowadzony II etap szkolnego konkursu „Matematyczny As” dla najlepszych uczniów klas IV-VIII. W rywalizacji udział wzięło 43 najlepszych matematyków z klas IV-VIII. Każdy uczestnik konkursu startował indywidualnie. Zakres materiału obowiązującego w konkursie obejmował  zadania związane z programem nauczania „Matematyki z plusem” oraz zagadki i łamigłówki logiczne. W czasie konkursu nie wolno było korzystać z kalkulatorów, ale każdy uczestnik m&o

Mój wymarzony zawód

W ramach godzin z wychowawcą p. K. Góryjowską, uczniowie klasy 8a przygotowali cykl prezentacji dotyczących swojego wymarzonego zawodu. Korzystali z wiedzy, którą zdobyli na spotkaniach doradztwa zawodowego w klasie 7 i 8.

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE W CZCHOWIE

W dniach 14-15 czerwca br. Szkolne Koło Turystyczne Azymut 15 zorganizowało wyjazd do Kozieńca k. Czchowa. Grupa przybyła na miejsce po południu w piątek 14 czerwca. Chcąc zintegrować grupę i stworzyć wakacyjną atmosferę, opiekunowie- pani Anita Łabędź oraz pan Dariusz Kuta najpierw zgromadzili wszystkich przy ognisku. Wieczorem odbyła się wycieczka na górę Machulec. Chociaż nad głowami turystów przesuwały się ciemne, burzowe chmury, humory dopisywały i nie było słychać narzekania. Na nocleg udało się wrócić o suchej nodze.

Budżet Obywatelski 2020 - Głosuj na projekt nr 20

Budżet Obywatelski 2020 - Głosuj na projekt nr 20

PIKNIK 2019 - „RODZINNIE, ZDROWO I BEZPIECZNIE”

W sobotę 8 czerwca miał miejsce kolejny piknik szkolny. Jego celem było spotkanie i wspólna zabawa przedstawicieli różnych pokoleń oraz integracja środowiska lokalnego ze szkołą. Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem: „Rodzinnie, zdrowo i bezpiecznie”. Wspaniała pogoda sprzyjała organizatorom, dzięki czemu większość zaplanowanych imprez odbyła się na podwórku szkolnym, które w tym dniu wyglądało inaczej niż zwykle- przystrojone kolorowymi balonikami, wypełnione muzyką i barwnym tłumem - robiło wrażenie zupełnie innego mi

Jak nie czytam, jak czytam

Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” obejmuje swoim zasięgiem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to impreza cykliczna, odbywająca się w całym kraju w tym samym dniu, o tej samej porze. W tym roku miała miejsce w piątek 7 czerwca o godzinie 10:00.

Promujemy zdrowie, walczymy z uzależnieniami – przebieg akcji w klasach 4 - 8

W dniach 18 – 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia i Walki z Uzależnieniami. Cała społeczność szkolna włączyła się czynnie do tej akcji. Wszyscy zgadzamy się, że zdrowie jest wartością nadrzędną, stąd chcemy o nie dbać i promować aktywny styl życia wolny od nałogów. W tym celu w szkole:

UWAGA! ZMIANA W KONKURSIE EKO!

Ze względu na to, że firma segregująca odpady zrezygnowała z użyczania nam kontenera, jesteśmy zmuszeni od dn. 26 kwietnia 2019 r. zmienić formułę KONKURSU EKO. Baterie i zakrętki należy przynosić tylko w piątki – będą odbierane z sal lekcyjnych przez uczniów sekcji EKO. Zakrętki przeznaczone będą na akcję charytatywną, we współpracy z Samorządem Uczniowskim (pomoc małej Mai). Ilość sztuk baterii i zakrętek nadal wpisujemy na klasową listę EKO. NIE ZBIERAMY JUŻ MAKULATURY I BUTELEK! Akcja trwa do 31 maja 2019 r. Koordynator EKO Karolina Góryjowska

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA

cyfrowa-szkola-2