Kronika zuchowa

20200228 170948Ach, co to był za emocjonujący dzień! RAZ NA CZTERY LATA ZUCH JEST PĘPKIEM ŚWIATA! Zuchy z 6 Gromady Zuchowej „Dzielne Skrzaty” wraz z innymi gromadami świętowały imieniny, które wypadają 29 lutego. To oczywiście oznacza, że taka impreza może się odbywać tylko w latach przestępnych, co podkreśla jej wyjątkowy charakter. Z tej okazji spotkaliśmy się w szkole Podstawowej nr 14 w Krzyżu.

20191118 170733W ramach obchodów Święta Niepodległości już po raz siódmy, zuchy oraz instruktorzy wzięli udział w corocznej wieczornicy w Szkole Podstawowej nr 9 „Patriotyczne Zuchów Śpiewanie”. Nie zabrakło tam również naszych zuchów, którzy razem śpiewali pieśni patriotyczne oraz mogli obejrzeć występ artystyczny uczniów i harcerzy z dziewiątki.

11 listopada zuchy 49Zuchy jak co roku uczestniczyły w obchodach Święta Niepodległości. Występowały w naszej szkole na Apelu Niepodległościowym dla klas IV – VIII, śpiewając pieśni patriotyczne, a 11 listopada na zaproszenie Rady Osiedla Mościce uczestniczyły w miejskich obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się Mszą św. za Ojczyznę w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach.

p20191019 101440W sobotę 19 października nasze zuchy uczestniczyły w „Święcie Latawca i Szarej Lilijki” w Szkole Podstawowej w Żabnie, którego organizatorem był Hufiec ZHP Tarnów. Głównymi celami było uhonorowanie 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, integracja harcerzy i zuchów zrzeszonych w Hufcu, upowszechnianie aktywnych form spędzania wolnego czasu, i propagowanie tradycji budowy i puszczania latawców.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA