winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 013925 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś nadal jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

 

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Jest kilka wersji historii powstania tej słynnej maskotki. Jedna z nich głosi, że w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Jest kilka Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata, są bohaterami książek dla dzieci: Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek.

Są też pluszowe misie, które szczególnie pomagają dzieciom w wyjątkowych sytuacjach. Miś Ratownik nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, podczas wypadków i zdarzeń, w których niezbędna jest ingerencja służb ratowniczych i szeroko pojęta pomoc psychologiczna.

Również w tym roku, w naszej szkole, w klasach 1-3 obchodzony był hucznie „Dzień Pluszowego Misia”. Ukochane misie towarzyszyły dzieciom na wszystkich lekcjach, wspierały podczas nauki, ćwiczyły na lekcji w.f. , brały udział w zabawach świetlicowych oraz klasowych sesjach zdjęciowych.. Dzieci były radosne i szczęśliwe, bo mogły przynieść do szkoły swojego, ukochanego Przyjaciela, opowiedzieć jego historię. Szybko i wesoło minęły lekcje w szkole. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy i niezwykły.

KOLEJNYCH STU LAT, MISIU!

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA