winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 00108 listopada 2019 r. uczniowie klasy III a z wych. p. Jolantą Ziobroń oraz uczniowie klasy III c z wych. p. Grażyną Barnaś, w trakcie apelu dla uczniów klas I – III przedstawili krótki montaż słowno – muzyczny z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Uczniowie, ubrani w galowe stroje z emblematami narodowymi, podczas inscenizacji w przystępny sposób przybliżyli uczestnikom spotkania trudną historię Polski związaną z rozbiorami i walką Polaków o niepodległość. Recytując okolicznościowe wiersze, przypomnieli znaczenie naszych symboli narodowych. Śpiew pieśni patriotycznych niósł się głośnym echem po szkolnych korytarzach.

Na zakończenie występu uczniowie zaśpiewali piosenkę „Ojczyzna nasza”, której słowa dobitnie mówią, że Ojczyzna to „wszystko, co jest dokoła, tak bliskie sercu drogie, znajome”…

Apel upłynął w podniosłej i uroczystej atmosferze. Dla trzecioklasistów była to piękna lekcja historii, czas wzruszeń i budowania wspólnoty.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA