winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

kropka 3Dzień Kropki jest świętem kreatywności, odkrywania talentów i pokonywania trudności. W naszej szkole cieszy się ono powodzeniem przede wszystkim w klasach młodszych. W tym roku do obchodów tego święta przyłączyli się również uczniowie klas starszych – klasa 5a, 5d i po raz kolejny – członkowie kółka plastycznego. Historia małej Ashti, która dzięki jednej, małej kropce uwierzyła w siebie, stała się inspiracją do przeprowadzenia różnorodnych, twórczych działań. Przyjrzyjmy się, jak to wyglądało w poszczególnych zespołach.

Kółko plastyczne – "Akademia Twórczości".

Historia małej Vashti wzmocniła wszytkich członków Kółka, zwłaszcza nowych oraz tych niedowierzających w swoje możliwości. To kropka właśnie stała się tematem pierwszego plastycznego wyzwania, inspirując młodych artystów do twórczej pracy. Każdy potraktował kropkę w inny sposób i miał na nią swój własny pomysł. Powstały bardzo różnorodne i interesujące prace, które pokazały, jak bogatą wyobraźnię i wspaniałe możliwości twórcze mają nasi uczniowie.

Klasa 5d

 Z okazji odbywającego się 15 września  „Międzynarodowego Dnia Kropki” uczniowie klasy 5d na godzinie wychowawczej, zapoznali się z bohaterką książki P. H. Reynoldsa pt’ The Dot”,  dziewczynką o imieniu Vashti, która dzięki jednej, małej kropce uwierzyła w siebie. Po oglądnięciu filmu „Kropka to dopiero początek” uczniowie wykonali gazetkę oraz „Klasowe drzewo talentów”. Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie wykonywali skok do wysoko zawieszonej kropki, aby później każdy z nich mógł przykleić obok swoją kropkę na miarę swoich możliwości.

Klasa 5a

Uczniowie klasy 5a postanowili w tym roku w szczególny sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki. Ogólnoszkolne obchody tego święta, które ma na celu rozbudzanie kreatywności, zainspirowały dzieci do wykonania koszulek według oryginalnych pomysłów. Podczas godziny wychowawczej uczniowie tworzyli unikatowe wzory z kropek, po czym szczegółowo omawiali wyniki swoich abstrakcyjnych wytworów. Podczas zabawy w artystów sztuki nowoczesnej, dzieci obejrzały również filmiki o małej Vashti, której życie odmieniło się wraz z odzyskaniem wiary we własne możliwości.

Miejmy nadzieję, że obchody International Dot Day pomogą wszystkim jego uczestnikom w odkryciu swoich unikalnych talentów, a także wzmocnią ich wiarę w siebie.

***Vashti jest bohaterką książki Petera H. Reynoldsa "The Dot". Posłuchajcie jej historii, od której wszystko się zaczęło:

https://www.youtube.com/watch?v=7CRNTbFRJZo

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA