winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20191024 103656Od października 2019 r. nasza szkoła promuje akcję „Mała książka - wielki człowiek” i serdecznie zaprasza rodziców i dzieci do czytania. Każde dziecko z klasy pierwszej otrzymało w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

 

W wyprawce dzieci dostały książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i pierwszoklasisty, spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W „Wyprawce” coś dla siebie znaleźli także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, czyli bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”.

Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny - zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy na stronę kampanii: www.wielki-czlowiek.pl, na której można przeczytać wiele praktycznych artykułów o roli książek w życiu dziecka i zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku „Mała książka – wielki człowiek”, która liczy już kilka tysięcy członków.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA