winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

1W październiku uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Danuty Wojciechowskiej, Karoliny Góryjowskiej i Angeliki Szumlańskiej wzięli udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY).
Nauczyciele matematyki w klasach 4-8 przeprowadzili eliminacje do szkolnego konkursu znajomości tabliczki mnożenia. Z każdej z klas wybrano po trzy osoby najlepiej znające tabliczkę mnożenia. Uczniowie ci wzięli udział w II etapie konkursu. Po bardzo emocjonującej rywalizacji wyłoniono  Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

Klasy IV: Szymon Woźniak z 4a,

Klasy V: Franciszek Jochym z 5c,

Klasy VI: Gabriela Kuling z 6c,

Klasy VII: Kamil Łachut z 7a,

Klasy VIII Zuzanna Łabno z 8a.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne kubki z napisem „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W tym roku w akcji wzięła udział rekordowa ilość szkół, bo aż 5862! Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pojawił się na kartkach "Kalendarza nietypowych świąt" dziewięć lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM "Rachmistrz". Istniejące od 1995 r. wydawnictwo stara się łączyć matematykę z zabawą. Ta właśnie idea od lat przyświeca organizatorom. WMTDAY - to dzień symboliczny. Jego obchody mają na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić  jej przydatność  w życiu codziennym.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z tabliczką mnożenia. Naprawdę warto!

 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA