winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

okulary spo20 6Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Zebrane przedmioty zostały przekazane organizatorom – Fundacji "Okuliści dla Afryki". Fundacja ta świadczy pomoc medyczną w krajach afrykańskich – dotarła ze swoją Mobilną Kliniką do Kamerunu, Namibii, Ugandy, Tanzanii, Ghany, Kenii i na Madagaskar.

Większość mieszkańców Czarnego Lądu nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał. Okulary są dla nich dobrem nieosiągalnym, a dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie. Wolontariusze Fundacji probują to zmienić – od 2012 roku organizują badania wzroku i różnorodne akcje mające wspomóc mieszkańców Afryki.

Cieszymy się, że zebrane przez nas okulary trafią do osób naprawdę potrzebujących i pomogą konkretnym oczekującym naszej pomocy osobom.

Bliższe informacje dotyczące Fundacji "Okuliści dla Afryki" oraz relacje z codziennej pracy lekarzy na misji w Afryce można znaleźć, kilkając linki poniżej:

www.okuliscidlaafryki.pl
https://www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki/

Zamieszczone zdjęcia z misji zostały zapożyczone ze strony Fundacji.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA