winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC06101Dnia 19 kwietnia odbyła się uroczysta Obietnica Zuchowa w 6 Gromadzie Zuchowej „Dzielne Skrzaty". Obietnicę przygotowała i odebrała dh. phm. Lucyna Szepielak-Wiatr. Ta wyjątkowa zbiórka rozpoczęła się od obrzędowego rozpalenia „świeczkowiska”. Następnie zuchy przeszły wiele prób sprawdzających znajomość i zrozumienie poszczególnych punktów Prawa Zucha. Jest to prosty i krótki, a co najważniejsze w pełni zrozumiały dla dzieci w wieku zuchowym kodeks postępowania. Zapisy Prawa Zucha sformułowane w formie zobowiązania, a nie zakazu są jednym z wyznaczników sposobu pracy z dziećmi.

 

Największą atrakcją były odwiedziny nietypowych gości, duchów, które miały za zadanie przestraszyć zuchów, ale zuchy są dzielne i nie tylko się nie bały, ale zaprosiły ich do wspólnej zabawy. Po zaliczeniu prób i odczytaniu rozkazu zuchy szóstkami przystąpiły do Obietnicy i odebrały upragniony Znaczek Zucha, mający o niej przypominać. To święto Gromady zaszczycili swoją obecnością Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15, Komendant Hufca ZHP, Wychowawcy zuchów oraz jak zwykle niezawodni Rodzice i Dziadkowie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zbiórki zawiązali wspólny krąg i odśpiewali starą harcerską piosenkę „Bratnie słowo". Tradycyjna iskierka rozwiązała krąg i zakończyła zbiórkę.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA