winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

bezpieczny 0internet 4W tym roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści, jest niezbędny tam, gdzie chcemy, aby pojawiło się zrozumienie, zaufanie i tolerancja. To właśnie brak szacunku wobec innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów sprawia, że w Internecie pojawia się hejt, cyberprzemoc i inne niepokojące zjawiska. Tegoroczne obchody DBI miały na celu podkreślenie faktu, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji. Trudno o dobrą i pozytywną relację bez poszanowania drugiej strony.

Te przemyślenia i treści były inspiracją do rozmów i działań, które odbyły się w naszej szkole w ramach obchodów Dnia, a właściwie u nas - Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Naprawdę dużo się działo:

  • prowadzono pogadanki i dyskusje,
  • przygotowano własny film dotyczący bezpieczeństwa w sieci,
  • tworzono prezentacje multimedialne,
  • powstały gazetki klasowe, tablica informacyjna oraz wystawy prac tematycznie związane z bezpiecznym internetem,
  • w gazetce "Bemówka" pojawił się artykuł związany z DBI 2018,
  • przeprowadzono konkurs plastyczny "Ilustrowana Netykieta, czyli pamiętajcie dzieci o kulturze w sieci",

Cała społeczność szkolna z angażowaniem brała udział w tej inicjatywie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego korzystania z sieci jej użytkowników, zarówno tych małych, jak i większych.

bezpieczny 0internet 1&nbsp bezpieczny 0internet 1&nbsp bezpieczny 0internet 1&nbsp

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA