winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20180608 102541Dzień 8 czerwca 2018 r. był przez uczniów klasy II b bardzo oczekiwany, ponieważ zaplanowana była w tym terminie wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pogoda dopisała, dobre humory też. Kiedy uczniowie dotarli na miejsce, zobaczyli, że czeka już pan przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o tym wyjątkowym i jedynym w Polsce muzeum. Znajduje się tutaj największy, liczący się na świecie, zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku oraz pamiątki drogownictwa. Placówka ta utrzymywana jest i objęta opieką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Po projekcji filmów zwiedzili ekspozycję przedstawiającą historię budowy dróg i mostów w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także oglądali makiety różnych mostów. Jednak największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się skansen maszyn drogowych, gdzie znajduje się ponad 80 eksponatów. Ekspozycja zewnętrzna została zaprojektowana w formie spiralnej alejki o długości 1 kilometra, wzdłuż której zostały ustawione maszyny drogowe. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie, już solidnie zmęczeni i głodni, skorzystali z grilla przygotowanego przez rodziców. Po krótkim wypoczynku był czas na gry i zabawy na terenie Muzeum. Wycieczka była udana, uczniowie zdobyli nowe wiadomości oraz usystematyzowali swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uznali ten wyjazd za bardzo udany.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA