winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0357Dnia 27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy 6C oraz 2A Niepublicznego Gimnazjum „Piętnastka” pod opieką p. Barbary Hońdo i p. Magdalena Włodek przenieśli nas do XVII wieku. Uroczystość zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie Michalina Nowak – prezenterka TV BEMÓWKA – przywitała wszystkich obecnych i rozpoczęła swoją audycję. Połączyła się z Polą Lichocką i Filipem Jarmułą, którzy byli przed sejmem i przeprowadzali wywiady z: królem Stanisławem Augustem Poniatowskim (Filip Klucznik), posłami – Jakubem Królem, Filipem Podsiadło. Następnie wysłuchaliśmy relacji z Paryża, Olga Kopeć rozmawiała z Robespierre (Mikołaj Janas). Z kolei Michalina połączyła się z Rosją, tam Magdalena Kądzielawa rozmawiała z carycą Katarzyną – w jej rolę wcieliła się Natalia Dzierwa. W czasie relacji nie mogło zabraknąć przerwy na reklamy, prognozy pogody, informacji sportowych, a także listy przebojów z aktualnymi przebojami. Piosenki zaśpiewał chór szkolny pod batutą p. Renaty Wieczorek.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA