winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

VESZPREM dsc06652W dniach 22-25 marca 2018 roku z okazji obchodów 12. Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej 20 uczennic, reprezentujących chór szkolny, uczestniczyło w wycieczce do Veszprém na zaproszenie Dyrektora Szkoły Pana Halmay György oraz jego żony Marty. Program wycieczki był ciekawy. Dziewczynki zwiedziły piękne ZOO oraz były na wycieczce nad Balatonem. W piątek 23 marca uczestniczyły w uroczystym spotkaniu w Szkole Muzycznej Csermák, gdzie odbył się wspólny koncert wraz ze Szkołą Podstawową Nr 20 w Tarnowie oraz szkołami z Veszprém. W sobotę 24 marca chór naszej szkoły otwierał Koncert Galowy polskich szkół partnerskich, który odbył się w ramach Dnia Narodowości Polskiej.

W koncercie uczestniczyli: Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i Porga Gyula - Prezydent Miasta Veszprém. W obu koncertach chór zaprezentował pieśń węgierską „Kossuth Lajos” oraz piosenki polskie: „Muza, muzyka” i „Drzwi do kariery”. Węgrzy, jak zawsze, przyjęli tarnowian bardzo serdecznie i naprawdę można było odczuć, że szczerze cieszyli się z tych odwiedzin, dlatego wszyscy czuli się tam jak w rodzinie. Powiedzenie: „Polak, Węgier, dwa bratanki” sprawdziło się w 100%!!!

VESZPREM 801 768x522 VESZPREM dsc07290 1

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA