winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

skanowanie0001W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych realizowali ogólnopolski program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

- Bezpieczeństwo w domu

- Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

- Bezpieczeństwo w szkole

- Bezpieczeństwo w Internecie

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych, malując, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach. Dzieci w ramach programu otrzymały do wypełnienia książeczki, a rodzice - broszury informacyjne.

Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, rozwiązywanym on-line.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie. Zapewne pozwoli im ona dobrze i pewnie czuć się w każdym miejscu.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA