winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20180314 WA00451 marca 2018 r. kl. III a wraz z wychowawczynią, Bernadetą Pawłowską uczestniczyła w zajęciach muzealnych pt: "Z Bemem w Siedmiogrodzie". Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości o bohaterze trzech narodów i patronie naszej szkoły generale Józefie Bemie. Obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą biografii generała oraz liczne pamiątki po nim. Rozwiązywali krzyżówkę, w której wykorzystali zdobytą wiedzę. Poznali, na czym polegało tworzenie ogromnych rozmiarów panoram z różnych bitew w XIX wieku. Obejrzeli oryginalne fragmenty "Panoramy Siedmiogrodzkiej" autorstwa Jana Styki, prezentującej udział Józefa Bema w bitwie pod Sybinem.

Na mini rotundzie składającej się z czarno-białych kopii "Panoramy Siedmiogrodzkiej", uczniowie wyszukiwali, a następnie dopasowywali fragmenty panoramy do całości obrazu. Na koniec warsztatów wykonali miniaturową Bramę Seklerską, której pierwowzór stanowi rzeczywista Brama Seklerska im. Józefa Bema i Sandora Petofiego, znajdująca się w Tarnowie przy ul. Krakowskiej.

Lekcja muzealna była ciekawa i wszystkim bardzo się podobała. Była niezapomnianą wędrówką w przeszłość, której echa na długo pozostaną w pamięci uczniów.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA