winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0364Godność człowieka to jedna z podstawowych wartości niezbędnych do funkcjonowania jednostki w społeczeństwie i świecie. Właśnie tematyce godności poświęcone było spotkanie uczniów klas piątych, szóstych i siódmych z panem Stanisławem Koćwinem - cenionym i doświadczonym profilaktykiem, autorem programu profilaktycznego Godność człowieka.

Podczas dwugodzinnych zajęć, które odbyły się 19 września, prelegent zapoznał młodzież z podstawowymi pojęciami związanymi z tematyką omawianą podczas warsztatów. W bardzo przystępny i zarazem ciekawy sposób przedstawił młodym ludziom metody  budowania i utrzymywania relacji międzyludzkich we współczesnym skomplikowanym świecie. Sporo uwagi poświęcił zagrożeniom czyhającym na młodzież. Uczniowie, zainspirowani przez prowadzącego, odpowiedzieli sobie na pytania dotyczące m.in. celu oraz ilości czasu przeznaczonego na kontakt z urządzeniami technologii cyfrowej.

Wśród omawianych zagadnień znalazły się również zagrożenia wynikające z korzystania z używek. Szczególny nacisk został położony na uświadomienie uczniom, czym jest uzależnienie i jakie mogą być jego konsekwencje dla zdrowia i życia człowieka.

Prelekcja była poparta filmami pokazującymi różnorodne sytuacje prowadzące do uzaleznień oraz ich skutki.

Warsztaty, podczas których był także czas na rozmowy i refleksje uczniów, pozwoliły młodzieży zrozumieć, czym jest godność człowieka i jak istotną rolę odgrywa w życiu każdego z nas. Była to wspaniała lekcja wychowawcza, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Warto wspomnieć, że podobne spotkanie miało miejsce 12 września i było skierowane dla rodziców uczniów klas szóstych i siódmych naszej szkoły. Motywem przewodnim prelekcji były słowa cenionego pedagoga Janusza Korczaka "Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi".

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA