winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20171115 105959Uczniowie klasy 4c na nowo odkrywali fenomen gier planszowych, uczestnicząc 15 listopada 2017r. z wychowawczynią, p. Angeliką Szumlańską w warsztatach „Miasto-Gra. Tworzymy tarnowskie planszówki”, organizowanych przez Mościckie Centrum Kultury. Na początku uczniowie zostali zapoznani z tarnowskimi zakątkami, miejscami pamięci oraz ważnymi tarnowskimi postaciami, następnie zostali podzieleni na 4-5 osobowe zespoły i, inspirując się poznanymi postaciami, budynkami i zakątkami, korzystając z elementów recyklingowych, tworzyli grę planszową o tematyce tarnowskiej.

Zadanie wymagało od dzieci kreatywności i zaangażowania, a jego rezultaty były naprawdę godne podziwu. Na zakończenie dzieci mogły zaprezentować  stworzone przez siebie gry i zagrać w nie. To już nie pierwsze spotkanie klasy 4c z tematem tworzenia gier planszowych. Uczniowie tej klasy wzięli udział w konkursie „Matematyka w Twoim życiu”, tworząc grę planszową pokazującą, jak matematyka jest obecna w ich życiu codziennym. Uczniowie mocno się zaangażowali, a wynik ich pracy sami możemy zobaczyć na poniższym filmie. 

https://youtu.be/Hu6je4tSW2k

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA