winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0317W bieżącym roku przypada 99. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i z tej okazji uczniowie klas 4d oraz 7c pod kierunkiem pań:  Elżbiety Janas i  Aliny Skrabacz przygotowali uroczystą akademię, która odbyła się w piątek 10 listopada. Dekoracja wykonana przez panie: Jolantę Szarkowicz-Baca oraz Agnieszkę Białek w sposób bardzo wymowny ukazywała istotę święta: biały orzeł wzbijajacy się pod niebo i zrzucający w czasie lotu kajdany symbolizował wolność, jaką dziś możemy się cieszyć.  W tej scenerii młodzież zaprezentowała scenki nawiązujące do wydarzeń sprzed lat, przypominające ich bohaterów oraz miejsca.

Duże wrażenie wywarła zwłaszcza scena „rozdzierania”  Polski i detronizacji króla Stanisława Augusta. Pięknie zaprezentowali się tu siódmoklasiści grający bezwzględnych zaborców. Wielu niezwykłych przeżyć dostarczył prowadzony przez panią Renatę Wieczorek chór szkolny, który wykonał pieśni legionowe. Na uwagę zasługują także popisy solistek Laury Podgórskiej i Kingi Karaś. Wiersz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, recytowany przez uczennice klasy 7c: Julkę Iwaniec i Weronikę Klich był swego rodzaju wskazówką dla młodych Polaków szukających odpowiedzi na pytanie, jak być patriotą w naszych czasach.

Uroczystość zakończyła się wspólnym  śpiewaniem piosenki „Kocham cię, Polsko”, co zintegrowało całą społeczność szkolną i przyczyniło się do wzmacniania w dzieciach tożsamości narodowej i poczucia dumy.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA